23.5.2010 – Český pohár DH no.1 – KRUPKA

Sezóna DH 2010 konečně zahájena,

po ne příliš vydatné zimní DH přípravě (čti žádná) je tady první špíl v Krupce. Trať jako taková za nějaký ty minulý ročníky moc v oblibě u našich kloučků není a začínají padat typický výmluvy: je to daleko, počasí bude na piču, ta trať se mě tam nelíbí a blá blá blá …., a aby toho nebylo málo tak na Šele (marathon – otvíračka sezóny) vytahuje Gajda jakýsi obálky s oznámením o skoku do chomoutu. Po vzoru Kouleho si vybral termín kdy se jede pohár.
Takže z výmluv se stalo idu Gdošovi na obřad ……., čímž mu k jeho sobotnímu „ANO“ gratulujeme.

Z kompletního Bajkonuru odjíždíme nach Krupka já a Snip plus naše drahý polovičky „no někdo s tím tranzitem bude muset jezdit“. Je to sice velkej luxus jet ve 4-ech takovou krávou (ø 11litrů/100km), ale padlo echo od Snipa, že když budeme mít místo tak se s náma vyvezou MAXcursoráci a třeba aj někdo další, takže nás to snad nezrujnuje. Od Jarka beru ve čtvrtek večír Tranzit-BUS a v pátek v 7:30 nakládáme a vyrážíme. Frčíme to bez zastávky až na místo určení, klasická Komáří vížka (KV), přes Prágl to byl laláč snad jen jeden červenej semafor, jinak paráda.

Cca ve 12:00 sme tam, kromě fučáku nahoře celkem slušný počasí, u nás pořád chčije, vybalíme, převlíkáme, holky posíláme s károu dolů a idem na trať. Posunutej start, …… a vlastně celá trať je oproti minulým ročníkům paráda. Shodujem se na tom oba, sice představa že to mám jet v kuse je tak trochu sci-fi, ale já jezdím na minuty, takže ono to nějak dopadne. Slaníme to dolů a idem něco polknout do pizzarestauračky Koloseum, dáváme meníčko a bylo to facht gut. Po papu dáváme ještě 6 jízd a byl večer, končíme na KV, večeřa, nějakej ten hrnek a do hajan, dolů na akci se nám nechce.

Sobota je klasika, vstávačka, kafe, vylízám ven a ono nefučí, oskar rumpluje do palice paráda. Valíme jezdit a holky taky. Snažím se držet Snipa, ale ono to dýl jak 300 m nejde, su prostě sráč. Dáváme nějaký ty jízdy oba nás to baví a líbí se čím dál víc. Oběd je zase v Koloseu, po obědě si to dem projít. Snip mě ukazuje nějaký lepší stopy a říká kde jezdím na piču, no je to mladej rapl, tak co bych mu nevěřil. Sejdem to dolů a akorát slyšíme že na MS chlapáci vyrovnávají 7s před koncem 3. třetiny, ide se do prodloužení. Sedáme do tranzita, ladím č. rozhlas, nabíráme nějaký ty rajdry a na nájezdy frčíme na horu, v autě se dělá super atmosféra, co gól to řev – fakt gut, příjezd je s postupem do fajnlu.

Dáváme další jízdy, snažím se držet doporučný stopy „celkem to ide“ následuje registračka, k tomu nemá cenu vůbec nic říkat. Kdo tam byl ví a kdo ne tak se nic nezměnilo. Po arcirychlé prezentaci fičíme zase jezdit. Na večer říkáme dáme poslední jízdu „jen tak piánko“ (v Bajkonuru zapovězené slovo pod pokutou 5 piv, páč se vždycky někdo rozmrdá) a taky richtig. Opouštím kolo 2x, ani nevím jak sem to dokázal. Suma za sobotu 7 – 8 jízd, Snip prorazil pár duší, u mě 1 kotouč v hajzlu.

Večeře je pro změnu v Koloseu (fakt tam dobře vařijou), MAXcursor a další už sou tam, sednem a dostáváme info, že minutky a těstoviny sou na dýl cca 45min a pizza by měla být rychleji, páč tam maj 2 velký akce. Berem na vědomí, objednáváme nějaký ty talijánský koláče, piva atd … (děkuji Romči že se obětovala a dala si nealko, aby nás vytáhla nahoru). Ubíhá strašná doba 45 – 60min, oranžovej stůl vedle začíná pěnit „ prej si objednali polívku a furt nic“. Po nějakých dotazech polívka doráží a chvilu po ní aj naše koláče. Chlapáci vedle sou zděšení, jejich žrádlo furt nikde a to tam byli dřív. Padají další dotazy. My pomalu dojídáme, od vedle …. prej na ně koc nějak zapoměla nebo co …. „smích“, nasraní se zvedají a začínají odcházet v tom „absolutní hřebík“ pinklica donáší předkrm …. .
Napapaní platíme a jedem na kutě.

Neděla jako vždy, hned z rána jedna tréninková jízda, která probíhá celkem v cajku a pak špíl. Do semi volím taktiku pěkně zvolna, páč sem to v tahu ještě nejel. Před startem „mastrs“ mě kořeň přede mnou upozorňuje ať si zařvu že ho určo dojedu. Tu samu informaci předávám i já za sebe. Start, Snip na mě řve „dáááávej“ no nemám co, jede se mě v cajku tak nějak mě to vychází, nikam se neženu, stejně to rychlejš nejde, sem tam nějaký to zaváhání ale pád žádnej. Cca v půlce dojíždím kofika přede mnou, akorát slízal na kamenech za „dvojákem 2008“ takže bez problému objíždím, pak skalka atd. … cíl, kuva dal sem to v tahu a nikdo za mnou mě nedojel. Pro mě dobrý, dole si všímám že ho dali aj ti 2 po mě. Snip „expert“ na nic si vyloženě nestěžuje, říká že ví kde zrychlit atd.. Vyjíždí 33. čas, kousek od bodu.

Na finále změna taktiky, vypouštím odpočinkový pasáže, snažím se co to de a ono to šlo o chlup líp a dostávám se pod 5 min. Na první letošní ježdění je to paráda. Finále u Snipa bylo taky ke spokojenosti, sice se do cíla doplantal s proraženým zadkem, ale s časem 4:10.983 a 30-tým tymplem, což mu hodilo 1bod, takže gratulace.

Na závěr, počasí vyšlo luxusně, trať byla paráda, díky za to Všem co to dali do kupy a samozřejmě musíme poděkovat našim koťátkům za to vyvážení.

Ve Schpindlu zdarec

Pepe

Za použitý fotky děkuji : http://ken81.rajce.idnes.cz