29.6.2008 – Český pohár DH no.3 – VELKÉ KARLOVICE

Naše příprava na Karlovice začala vlastně hned po Špindlu. Páč si pan Koul naplánoval na sobotu před závodem ženitbu, tak sme chtěli týden dopředu všechno najezdit, a do Karlovic vyrazit až v neděli nad ránem. Tato část plánu vyšla na 90%, a minulý víkend sme dali tréninku fakt dost. Jedinej se nezúčastnil Jara (dnes už vím proč). V pátek dopoledne se ale další část plánu zbortila. Jarek na to háže bobek. Že prej letos dá už jen Klínovec. Josef to balí pár hodin po něm, prej tam sám nepojede. Takže tentokrát zvítězila těžká závislost na alkecu nad milovaným bajkováním. Jen dodám že Ondra dal dopředu vědět že nepojede a Snip je stále out (jednorukej). Zůstávám jen já a Rob. Poprvé od r.2003 nebude obsahovat hobby kategorie nikoho z Bajkonuru !!

My dva „závodníci“ se potkáváme až v sobotu odpoledne přímo v Karlovicích. Robin jel z Brna, já si dal v pátek fesťák v Třinci, což se také projevilo na mé ochotě začít hned jezdit. Už jen sem přijet byl pro mě těžký úkol. Dem hodit registraci… máme oba vyjeto pořadí…heč.  Já však hned beru škopek a jdu projít trať, protože se od minulýho tejdne zase změnila. Když to vezmu z vrchu, tak zůstal prakticky jen první les beze změn. Hned po skoku do druhýho lesa se ale točí mírně vlevo. Zde vznikla nová pasáž po kořenech a mezi několika stromy. Následoval dřevěny drop s dodělaným dopadem a přes kořeny zpět k původní cestě. Na ní se však trať narovnala a vedla dálnice až k výskoku na sjezdovku. Prý byly zatáčky mezi stromy móóóc nebezpečný (více se dočtete na bulváru). Následoval klasický monster seskok, ale pro letošek posunuli dopad o metr dál (ani jednou sem ho nedoskočil). Za klopenkou (letos nejhlubší a nejlepší) se neskákal traver ale proskakovalo se do lesa mezi dvěma stromy. V lese byla jedna zatáčka a výskok na sjezdovku (na placku). Spodní padák po sjezdovce se jinak vlnil než sme byli zvyklí, přescesťák byl posunut a pootočen. Za ním byla dost široká, ale i tak špatně vybratelná zatáčka, a ještě menší hup před cíle. Na něm se ale rozbilo dost střelců včetně těch elitních. Mě se trať dost líbila. A hlavně,  jelo se zde  potřetí a potřetí je trať jiná vylepšená. Jen víc takových.

O závodu toho moc nenapíšu. Jen dva jezdci, oba podobnej styl/nestyl, a podobný časy. První jízda bez chyb na jistotu a časem 2:07 beru 15-tej flek. Rob se nevejde před přescesťákem do zatáčky, sráží kolík a musí skok objet. Neztrácí moc, jeho čas 2:09 je ale nejslabší. Jdem sem mrknout na ostatní někam nahoru. V juniorech dává Hany na skoku mezi stromy neskutečně nažrat vidli, ale na jeho první výhru to nemá vliv. V expertech nikdo známej není, ale i tak dobrá podívaná a tři pády přímo u nás. V elitě se letos poprvé ukázal Tatarka a dlouho vede. V časech 1:33 – 1:35 je namačkáno 10 jezdců. Nejvíc vyniká Heiňa a jeho neskutečný náklony, Hynča to rve před cílem po zadním a jde do čela, Adam v klidu poskakuje, má najeto z vrchu a poráží všechny o třídu – 1:28.

Na finále mám v plánu jet víc z ostra, ve výsledkách byla přede mnou několika sekundová díra. Když si lehnu, tak bude dost bodů i za poslední místo, takže celkově Koula předběhnu. Snažím se míň brzdit, odkloněná zatáčka před cílem mi vychází nejlíp za celej víkend, ale jedna chyba v druhým lesu znamená čas 2:05. Sice zlepšení, ale mohl sem jít výš. Rob tentokrát i s přescesťákem jede za 2:10 a je hned za mnou. To se po projetí všech už nezměnilo, takže berem 15-tý a 16-tý místo. Asi spokojenost.

Pro dnešek to balíme. Nakládáme auta a přitom sčítáme body. Celkově tedy je nejvýše postavenej Robin (59b), kousek za ním já (55b), Koule se propadl a uzavírá druhou desítku (46b). I když se do Mikulova na Bouřňák nikomu nechtělo, tak teď očekávám že minimálně z mástrů nikdo nevynechá. A Sniper s uzdravenou ručičkou bude chtít taky jezdit, aby dohonil zameškanou sezónu.

Skončili tedy dva měsíce napěchovaný závodama. Jeli sme třikrát pohár, třikrát WBC, do toho si půlka z nás střihla Šelu marathon („Gajdi, 7 závodů za 9 týdnů, ten Král by se tam už fakt nevešel“). Už se nemůžu dočkat, jak o víkendu pojedu jen tak z Horneku a dáme na Mušce pivko. No a konto, to taky potřebuje zacelit rány.

Tomík