20.7.2008 – Český pohár DH no.4 – MČR KLÍNOVEC

Tak tady máme mistrák ve sjezdu. Podruhé za sebou se jelo MČR na Klínovci, páč podruhé za sebou se odřekl Liberec. Jedeme už v pátek ráno v opět malým počtu, já Rob, Koul a Chose. Ostatní už asi ukončili sezonu. Počasí vyloženě červencový, takže v práglu kluci dokupujou „žaby“. S posledními kilometry před Klínovcem se dost mění počasí a když parkujem nahoře auta, tak je 8 stupňů, mlha že není viděl ani 50-ti metrovej vysílač a mrholí. nikomu se jezdit nechce, tak berem pivo do kelímků a dem studovat trať po svých. Vršek stejně jako vloni, navlhlý ale moc blátivý. Při podjezdu pod lanovkou nastala největší změna. Jede se rovně do lesa přímo dolů do vancouveru. Krásně hliněný, kořenovitý, neprojetý, prudký a má to několik stop na projetí. Napojení na starej vancouver je před hlubokým dropem u stromu. Spodní sjezdovka dostala pár novejch úseků aby se nejezdilo vše ve starým hlubokým korytu. No a nakonec odpadla asfaltka se třemi výjezdy do stráně a cíl byl hned u stanice lanovky. všechny změny musím pochválit. Počasí bylo hnusný jen nahoře, v lese a dole se to jak tak dalo, takže sme dali do zavýračky ještě tři jízdy. Večer standardní grilovačka a bumbačka.

V sobotu se na kopec dostáváme až v 11h. První jízdu dáváme pokec s repretréňou. Upravoval trať , prosekl si nožku sekyrkou a čeká na horskou, bude se šít. Počasí zase jako v pátek, nahoře se nedá vydržet a dole dobrý. K zemi jdou postupně všichni, někteří i víc než 10x. Odpo po registraci se začíná počasí měnit, je vidět i nahoře a trať mírně usychá. Pučuju si od Pepeho jeho šampónský bílý kola s obutýma miniony do sucha (se mě nechce přezouvat že) a je to tisíckrát lepší. Už mě to na schwampech přestávalo bavit. Sice gumy do blata, ale tvrdá směs, furt to klouzalo. Takže poslední dvě jízdy dost zrychluju a sem happy. Zejtra jedu na suchých i kdyby byla průtrž! Na sjezdovce sme skoro poslední, odjezd až ve 20h a před chatou zamčená závora, nemáme správnej klíč, jdem pěšky, a na chatě neteče elektrika, uuuáááá. takže servis kol probíhá až za tmy, výborný. Pak zase začíná chcát.

V neděli zkoušíme radši spodní parkoviště, pár míst se ještě našlo, a jdem dát jednu jízdu jako trénink. I když v noci pršelo, je to v poho a bude to ještě vysychat. Tím že se jede první jízda jen jako kvalifikace, je moje taktika jasná, pojedu tak na čas kolem osmi až deseti minut a v klidu, v sedě, nikam se nehnat. Po startu párkrát šlápnu a jen tak hopsám dolů. Na nájezdu do lesa mě to nějak táhne doprava, přejezd cesty a díra jak kráva, výstup, let vzduchem, čistej dopad, pár kroků na zabrždění a kotníkem mezi šutry, aauúú. Se vracím ke kolu, pokecám s divákama, Robin v nedohlednu, tak nasedám a jedu. dojíždí mě ve vancouveru, ale není to Rob, už ho taky předjeli. v klidu nechám předjet ještě další a s časem 7:28 beru první startovní pozici na finále. Budu mít čistou trať aspoň. Taktika vychází na dvojku, ten nateklej kotník v plánu totiž nebyl. Koul to hrotí, vytrhává kufr z podrážky, čas 5:12, Robik i s jedním pádem za 6:03. Hobby jedou obě jízdy jako standart závod ČP. Titul si opět nevyjedou, ale oproti minulému roku je tu pokrok, jedou alespoň o body. Chose na jistotu, čas 6:04 (71). V mezi pauze Koul ladí botu, ale nakonec si bere jednu tretru od Choseho. Chose pak bere mou botu hned jak dojedu finále. No prostě guláš.

Finále jedu nějak tak napůl, vršek ujde, vancouver na brzdách, na výjezdu menší chyba, do stromu mě ale pár cenťáků ještě chybělo, pár sekund ztráta, zatáčky dole mi moc nešly, už nemůžu, za potokem to rozjedu a je z toho 5:36 (16). Hmm, to beru i když sem měl na víc. Rob končí kousek za mnou, 5:39 (17). Dohnal jezdce před sebou, ten ho nepustil, musel párkrát přibrzdit, a tak není moc spokojenej, chtěl mě zase porazit. Kouleho tlačí jedna tretra, takže spěchá dolů aby se mohl konečně vyzout, a jede fakt rychle – 4:50 !! Devátý místo na mistrovství ČR, dobrý. Vítězí standartně Srbič s časem z jiné ligy – 3:59. Jdem balit věci do aut a chystat odjezd. Za půl hodiny slyšíme skřípání brzd, ha Chose už je tady. Hned na nás vybafl: „tak ste všichni v háji…… 5:32″ . Tak to bych po 1.jízdě neřekl, dobře on. Nakonec končí na 66.místě. Když sme teda na to mistráku, tak se zmíním i o dalších kategoriích. V pevňácích se stal mistrem Heňďa s nepochopitelným časem 4:15 !! Holky ovládla stejně jako v loni Katarina Tothová (5:01), v juniorech brněnské krev s ostravskou licencí Hany (3:59) a v elite zase Adam (3:41), jen těsně před Tatarkou. Toť vše, většinová spokojenost, zajezdili sme si dost, počasí se dá říct že vyšlo. Mistrem Bajkonuru ve sjezdu pro rok 2008 je KOUL.

Tomík