15.6.2008 – Český pohár DH no.2 – ŠPINDLERŮV MLÝN

Do Špindlu se vydáváme už v pátek ráno v plné sestavě. Teda kromě polámanýho Snipa. Při příjezdu ještě trochu prší, ale k večeru je už vše vyježděný dosucha. Na trati jsou dvě menší změny. Už není „zapichovák“ protože v tom místě se kope umělý zasněžování. A po skoku „u hromovky“ byli na placce vyrobeny dvě menší klopenky. Jinak furt stejný možná víc rozbitý. Což mě zase tak nevadí, a jednou za rok si to tady celkem užiju. Určitě bych trať bezdůvodně nevyloučil z ČP, jak se v týdnu uvažovalo na jednom rádoby seriozním cyklowebu. Ano, trať je 15let stejná, technicky nenáročná, ale tahat pohár někam kde není „lanovka“ a trať je metr úzká, je nesmysl. V pátek se nic moc neudálo. Dáváme 6 jízd a lesem valíme až k penzionu.

V sobotu se jede ve Špindlu i ČP v crosscountry. Postavili jim dost těžkej okruh, určitě by se mě nechtělo šlapat to víc než jednou. Elite to museli dát 6x.V cílovém prostoru se tratě kříží, ale nikomu a ničemu to nevadí. Proto je i posunut povinej trénink až na 18:00. Takže deset jízd nebylo problém. Ke konci dne už stejně nikdo nechce jezdit a každý čeká na povinou jízdu. Robin stačí třikrát prorazit, Ondulkovy bráši zase lámou patky, přehazky a zasekávají řeťez za napínák. Ondrův perfektně servisovanej bajk by závod asi nezvládl, tak se ani na neděli nepřihlašuje do závodu. Ostatní v poho. Koule dostává v.i.p. číslo, prej si ho vyjel v Křupce. Uááá, co si já pamatuju, tak se bál deště a vůbec nesjel kopec. Ostatní se řadíme do dvojic za sebe aby sme se mohli předjíždět (ve skutečnosti se tak vůbec nestane). Cestou dom na penzion to stačím ještě položit na lesní cestě. Konečně pád, sem si to teď vybral a zítra už si nelehnu.

RaceDay. Nedělu po ránu není kam spěchat, v klidu si to každý chce jednou sjet. Jenže. Prorážím obě kola zároveň někde v první třetině trati. A toho času zas tak moc najednou není. Nakonec to stíhám před semifinálem s časovou rezervou. Star, střelba z rampy, první výjezdy do stráně, paleťák  a bum, zadní jede tase po ráfku… už mě to fakt nebaví, tak se rozhoduji zadní kolo zrušit natrvalo a dávám celou trať po ráfku. Kupodivu se ani nepohl. Dojíždím několik minut po posledním jezdci z kategorie na pěkném 22.místě. Luxusní čas 15:45. Robin zajíždí solidních 5:52, Koul jel jak hovado a s časem 4:59 bere desátej flek.

Jedem zpátky na trať mrknout na zbytek teamu v Expertech. Startují zrovna když přijíždíme lanovkou. Josef pohodička, Jaryn rychlost. Jenže po 300 metrech potkáváme Jaru mimo trať jak sukuje něco ze zadního kola. Zlomil přehazku vejpůl, tak pojede opět bez šlapání, ostatně má to letos už vyzkoušený. Nikam nespěchá. Nechá projet pár lidí a podleze mlíko zpět na trať. Jenže tlačí v protisměru do kopce. “ Se musím rozjet na ten paleťák, ne !?“ Nakonec zajíždí Jara o dost lepší čas než já, 10:18. Chose splnil plán dojet pod sedm minut a ani jednou nemusel zastavit na „vyklepání ruk“.

Na finále změním strategii. Chtěl sem sice nahánět Koula, jenže po třech defektech ve dvou jízdách chci alespoň jednou dojet do cíle normálně. Debaty o volbě pneu a tlaku, končím nafecováním na 50psi, ať to odskakuje kam chce, hlavně že neprorazím. Startuji jako první, to se ještě nikomu z nás nepodařilo. V pohodičce dávám 5:52 a porážím hned první tři, co jeli za mnou. Pak se teprve začnu propadat níže. Robin jde o jedno místo přede mne s časem 5:46. Hmm, dupal pěkně. Koul opět stejná kudla a ještě 3s k dobru a bere hodně slušný 9-tý místo. Dobře on.

Opět sme vyjeli na experty nahoru, a někoho napadlo že pojedeme s klukama podél trati. První jel z našich Jaryn. Tentokrát bez technických problémů. V cíli mu naměřili 5:11, a 5s mu chybělo na body. Chvíli na to jel Chose, a my ho doprovodili od skoku u Hromovky a dolů k posledním s dvojákům. Furt podél trati a furt nějaký rady typu nebrzdi, šlapej atd. Musel být z nás nadšenej. Nakonec dává čas 6:26 a ve svém prvním závodě končí na 76.místě.

Elitu ve Špindlu rozsekal Adam Vágner, druhému dal nehorázných 10s. I když kola proráželi i eliťáci, přesto hodnotím letošní závod jako nejhorší co sem kdy zajel. Radši spadnout a jet rychle pryč než jezdit skoro celou neděli po prázdným. Koule najel v celkovým hodnocení 46 bodů, takže v Karlovicích se budu muset hodně snažit abych to dohnal. Za 14 dní tedy dáme odvetu.

Tomík